Cirkev učila „darwinizmus“ dávno pred Darwinom!

Autor: Jana Tutková | 13.2.2009 o 1:40 | Karma článku: 12,53 | Prečítané:  4520x

1500 rokov pred Darwinom, sv. Augustin z Hippo, jeden z najvýznamnejších doktorov Cirkvi, učil doktrínu o evolúcii! V jeho knihách De Genesis ad Litteram (Doslovná interpretácia Genesis) tvrdí, že Boh nestvoril svet ako organizovaný vesmír, tak ako ho dnes vidíme, ale ako „hmlistú“ masu – semená bytostí, ktoré z nich vzišli...

benstein-expelled.jpgbenstein-expelled.jpg

Arcibiskup Ravasi, prezident Pontifikálneho výboru pre kultúru potvrdil, že na rozdiel od niektorých protestantských cirkví, Katolícka cirkev Darwina nikdy neodsúdila, ani sa jeho kniha O pôvode druhov nedostala na čierny index. Bývalý editor šéfredaktor britského Timesu, William Rees-Mogg, pred časom komentoval, že Katolícka Cirkev nebola nikdy proti evolúcii, skôr proti tendencii evolucionistov vyvodiť z nej ateizmus.

A ten dnes vyznieva úplne smiešne, lebo musí priznať, že „nejaká inteligencia“ zapríčinila Veľký tresk. Súčasný guru ateizmu, Richard Dawkins, sa už viac nemohol strápniť, keď sám uznal inteligentný dizajn, za ktorým podľa neho sú však – držte sa, hovorím o britskom akademikovi - mimozemšťania...! A kto potom predchádzal mimozemšťanom?


Pokiaľ ufoni sú ten intelekt, tak fajn, ale ak to má byť Boh, to je pre zarytého Dawkinsa nepredstaviteľné. Asi by stratil svoj hlavný príjem a prišiel by o slávu, ktorú mu média po celom svete vyrábajú. Veď pán Dawkins dobre poslúži aj dnešnej totalitárnej ideológii liberalizmu svojími plytkými knižnými hatlaninami proti náboženstvu.


Dokonca sa mu to historicky úžasne podarilo naživo vo vynikajúcom filme Expelled: No Intelligence Allowed (Vylúčený: Žiadna Inteligencia nie je dovolená). Židovský komik, slávny herec, politický a ekonomický komentátor, advokát a spisovateľ Ben Stein prišiel s filmom, ktorý vyznieva komicky, pritom však vykresľuje strašnú realitu – ideologickú diskrimináciu, ktorá je tak nelogická, až je úboha.

A ešte jeden „odborník“ nemá chybu, keď odpovedá na otázku, ako sa stalo, že z anorganickej hmoty bola odrazu organická... Vraj sa tak mohlo stať na nejakom kryštáli!!! Tieto výpovede sú naozaj najlepším dôkazom absencie rozumu, a nie Boha.

Film, na ktorom sa pobavíte, a ktorý má ďaleko od suchej dokumentaristiky, prináša aj výpovede vedcov z renomovaných akademických inštitúcií, ktorí argumentujú existenciou Vyššej Inteligencie pri stvorení sveta. Veda neponúka odpoveď na to, čo, alebo kto bol príčinou vzniku sveta, akým zásahom vznikla hmota a živé bytosti. A Darwin toto ani zďaleka neobjasňuje. Za tento svoj postoj, ktorý bráni inteligentný dizajn voči ateistickej evolúcií, sú však surovo diskriminovaní v prostredí, kde je garantovaná akademická sloboda prejavu a bádania. Teória inteligentného dizajnu sa totiž v akademickom ateisticko-ľavicovom prostredí dnes nenosí.

200. výročie narodenia Darwina je skvelou príležitosťou pozrieť si film Expelled, ktorý je neopakovateľný. Vysoko aktuálny námet a odľahčenosť existenčne vážnej témy sa jednoducho nedajú zopakovať. Dúfam, že dorazí aj do európskych kín, kam sa niektoré dobré filmy z Ameriky nedostanú. Ďalším takým je Bella - víťaz najväčšieho svetového filmového festivalu za rok 2007, o ktorom v Európe nebolo nič počuť, lebo je protipotratový. Tieto protiideologické DVDčká sa každopádne dajú objednať na internete (len si kúpte k nim DVD prehrávač nezablokovaný na regióny - najlacnejší, aký nájdete v Tescu). Ešte je tu taká možnosť, že (znova) budeme pašovať dobré filmov z USA, "na kolene" prekladať a distribuovať po vlastnej osi, lebo o tie bez pridanej hodnoty sexu/násilia/vulgárností a nevyhnutnej politickej korektnosti často distribučné spoločnosti nemajú záujem.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Zuzany Kepplovej

Republika si zaslúži hýčkanie a opateru

Do éry digitalizácie a automatizácie nás vedú páni, ktorí neovládajú ani telefón.


Už ste čítali?